Gottschol Acuilux CZ
Úvod -> Vývoj a výzkum

 Vývoj a Výzkum

V roce 2014 dokončila společnost Gottschol Alcuilux CZ spol. s r.o. výstavbu Vývojového a Výzkumného Centra na testování zejména lamel a nově vyvinutých nebo upravených stávajících typů odpružených ventilů. Nedocenitelnou výhodu má firma GACZ v tom, že je přímo výrobcem odpružených ventilů a tudíž může velmi rychle zareagovat na potřeby výrobce pneumatik a forem a odzkoušet si vhodné řešení přímo ve vlastní výrobě.

K tomuto účelu Centrum obsahuje vše potřebné. Od CNC fréz pro výrobu zmenšeniny segmentu přes gumárenský dvouválec konče gumárenským lisem.

Toto vývojové pracoviště využívá speciální software, který umožňuje plnohodnotně v 3D simulovat nejširší aplikační rozsah procesu lisování a optimalizovat umístění odvzdušňovacích kolíků ve formě, případně mírně poupravit design formy. To vše díky vysoce výkonné metodě konečných objemů (HPFVM = High-Performance Finite Volume Method) používanou ve zmíněném softwaru. Jedná se o metodu zastupování a vyhodnocení parciálních diferenciálních rovnic ve formě algebraických rovnic použitím Gaussovy věty, potažmo Věty o divergenci.

3D síť s 3D technologií výpočtu značně přibližuje výsledky simulací reálným výsledkům, protože 3D technologie umožňuje zachytit reálné jevy při lisování - fontánový tok s reálným čelem lisované hmoty, rohový efekt (uzavírání vzduchu na hraně při skokové změně tloušťky stěn formy), volný tok do dutiny formy, teplota a tlak vzduchu, apod. Taková simulace má pak zásadní vliv na přesnost a reálnost výsledků. Více než 85% běžných výrobních problémů lze tímto způsobem předpovědět a následně vyřešit dopředu. Výsledky simulace umožňují úpravu designu formy před samotným testováním ve výrobě. Z pohledu zákazníka dochází ke značné časové a finanční úspoře při zavádění nových produktů na trh.

Po ukončení simulace nastupuje ověření výsledků v praxi. Je vyrobena speciální zmenšená forma velikosti segmentu již zahrnující výsledky simulací. Konkrétně např. počty a umístění ventilů ve formě na pneumatiky spolu s vlivem lamel na tok lisovaného materiálu. Další krok spočívá v samotném vylisování vzorků a následné analýze výlisků v součinnosti se zákazníkem. Dle potřeby je poté možné udělat novou simulaci spolu s úpravou testovací formičky na základě získaných poznatků z předchozích testů. Nově nabízená kapacita Vývojového a Výzkumného centra GACZ umožní detailní zkoumání nežádoucích jevů při lisování. Výsledky slouží primárně k výběru nejvhodnějšího typu odvzdušnění a optimalizaci umístění odvzdušnění ve formě, případně úpravě designu formy, dále zpracovatelských podmínek a zkrácení doby vstupu výrobku na trh. GACZ mimo jiné také nabízí v R+D Centru školení instalace a údržby ventilů všem stávajícím a potenciálním zákazníkům. To vše za účelem maximalizace zisku a návratnosti investic našich zákazníků.

Přihlášení
Novinky

Bližší informace o sesterské společnosti Simaform S.A, Lucembursko: www.simaform.lu

Bližší informace o mateřské společnosti Pneuform a.s., Česká Republika: www.pneuform.eu 

Kontakt

Gottschol Alcuilux CZ, spol. s r.o.
Záhlinická 1325
768 24 Hulín, Česká Republika

Společnost je zapsána u Krajského soudu v Brně, oddíl C, vložka 35135.
IČ: 25577221
DIČ: CZ25577221

ústředna: +420 573 350 364
obchod: +420 573 350 060

fax: +420 573 350 059

e-mail: info@gacz.cz

Provozováno CMS / Eshop (c)2017 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu